19.4.2007 Spolupráca so strednými školami v rámci SOČ

V rámci upevňovania spolupráce a podpory stredných škôl boli na rok 2007 vypísané projekty Stredoškolskej Odbornej Činnosti (SOČ). Študentom stredných škôl tak bolo umožnené uskutočniť svoj projekt SOČ na našom ústave, využijúc dostupnú prístrojovú techniku - pod vedením našich doktorandov.

Túto možnosť využili dvaja študenti tretieho ročníka Chemickej priemyslovky na Račianskej, ktorí vypracovali svoju prácu v laboratóriach skupiny Bioprocesového inžinierstva doc. Polakoviča. Po úspešnej prezentácii na vlastnej škole boli nominovaní do krajského kola SOČ Bratislavského kraja (konalo sa 12. apríla 2007), kde v konkurencii 10 prác v svojej sekcii obsadili 2. miesto a pokračujú do celoslovenského kola, ktoré bude 2. mája v Nových Zámkoch - takže im držme palce. Prácu si môžete stiahnuť v pdf súbore.

Kinetika adsorpcie imunoglobulínu študenti: Vladimír Krutka, Peter Horčičák konzultant: Ing. Michal Gramblička