29.1.2018 Ocenenie diplomovej práce čerstvého absolventa - Ing. Maroša Filčáka

„Pred takmer 100 rokmi založil fyzik F. D. Edwards vo Veľkej Británii prvú firmu, ktorá začala vyrábať vákuové vývevy. K takémuto kroku potreboval veľkú guráž, dušu vizionára a trochu šťastia. Dnešná doba praje veľkým vynálezom i malým nápadom a inováciám. A my v Edwards chceme dobré nápady nájsť a oceniť. Vypisujeme preto Cenu Edwards o najinovatívnejšiu diplomovú prácu,“ uvádzajú organizátori súťaže.

Cena Edwards je rozdelená do dvoch kategórií: Technika a Ekonómia a podnikanie. Diplomové práce v oboch kategóriách hodnotí odborná porota z hľadiska originality a inovatívnosti v odbore a vyberá tie najlepšie. Víťazi si odnesú finančnú odmenu a tiež sa zúčastnia špeciálnej exkurzie do výrobného podniku Edwards v Lutíne, kde sa stretnú so špičkovými odborníkmi, prehliadnu si najmodernejšie technológie a možno položia základ svojej budúcej kariéry.

Vo štvrtok 4. januára 2018 sa v Brne v priestoroch spoločnosti Edwards (člen skupiny Atlas Copco) uskutočnilo slávnostné vyhlasovanie Cien Edwards za rok 2017.  Náš čerstvý absolvent Maroš Filčák sa so svojou diplomovou prácou Sušenie zemného plynu umiestnil na 6.mieste v kategórii Technika. Vyhlasovanie sa tak ako v minulých ročníkov súťaže skladalo z odovzdanie Cien, slávnostného rautu a exkurzie do priestorov výrobnej továrne v Lutíne. V oboch kategóriách bolo ocenených po 6 autorov diplomových prác.

Popis ku fotkám : Na fotke Maroš pri preberaní Ceny Edwards z rúk Country Leadera Edwards Czech Republic Pavla Šusteka.

Na fotke zúčastnení víťazi Ceny Edwards 2017.