27.11.2017 Odovzdávanie motivačných štipendií študentom odboru Chemické inžinierstvo, prezentácie firiem a boršč

Pri príležitosti Dňa študentstva sa v piatok 10.11.2017 uskutočnila slávnostná udalosť za účasti zástupcov firiem, učiteľov Oddelenia chemického a biochemického inžinierstva a študentov odboru Chemické inžinierstvo. Najlepšie hodnotení študenti z jednotlivých ročníkov, na základe študijného priemeru z minulého akademického roku, boli ocenení z rúk zástupcov firiem a Slovenskej spoločnosti chemického inžinierstva motivačnými štipendiami vo výške 335 euro. Slovenská spoločnosť chemického inžinierstva zároveň ocenila dvoch študentov doktorandského štúdia motivačným štipendiom 750 euro a takisto úspešných účastníkov ŠVOČ súťaží z radov študentov vo výške 200, 150 a 100 euro za 1., 2., a 3. miesto. Po oceňovaní študentov nasledovali prezentácie zúčastnených firiem, medzi ktorými nechýbali tradičné spoločnosti ako Duslo, Noving, Fibrochem, Slovnaft, Mondi SCP a iné, ale aj nové firmy ako Henkel a BASF.

Na záver oficiálnej časti slávnosti moderoval prodekan prof. Jelemenský debatu študentov so zástupcami firiem a študenti si pri odchode mohli vybrať z drobných darčekov a propagačných materiálov, ktoré priniesli viaceré zo zúčastnených spoločností.

Po workshope v knižnici OCHBI nasledovala neoficiálna časť – večera – kde bol podávaný boršč, ktorý varili študenti, nasledoval vedomostný kvíz, nesúci sa v duchu stého výročia VOSR a napokon voľná zábava. Skalní účastníci vydržali až do skorých ranných hodín.

Zoznam ocenených študentov:

Za 1. ročník Bc. štúdia: Dominika Jediná (druhá zľava), Ladislav Švistun (tretí zľava), Katarína Erteľová (štvrtá zľava)

Za 2. ročník Bc. štúdia (na fotke len prvý menovaný): Lukáš ŠaturaPatrik Furda

Za 3. ročník Bc. štúdia: Bc. Monika Šokyová (tretia zľava), Bc. Katarína Duchoňová (štvrtá zľava), Bc. Júlia Grolmusová (piata zľava), Bc. Róbert Kando (šiesty zľava)

Za 1. ročník Ing. štúdia: Bc. Kristián Hanus (tretí zľava), Bc. Renáta Rusková (štvrtá zľava), Bc. Dominik Štefanko (piaty zľava)

Za 1. ročník Ing. štúdia boli ocenení aj: Bc. Peter Sámel (druhý zľava), Bc. Katarína Gazdová (tretia zľava), Bc. Zuzana Štefanková (štvrtá zľava), Bc. Branislav Šulgan (piaty zľava)

Ocenení doktorandi: Ing. Ján Janošovský (prvý zľava), Ing. Ivan Červeňanský (druhý zľava)

Ocenení úspešní súťažiaci v ŠVOČ: Ing. Jakub Husár (druhý zľava), Bc. Kristián Hanus (tretí zľava), Bc. Dominik Štefanko (štvrtý zľava)

Zoznam zúčastnených firiem: SLOVNAFT, a.s., BASF Slovensko, a.s., ENVIRAL, a.s., Duslo, a.s., CHEMOSVIT FIBROCHEM, a.s., NOVING, s.r.o., Henkel Slovensko, a.s., Pivovary Topvar, a.s., Mondi SCP, a.s., Slovenské liehovary a likérky, a.s., Evonik Fermas, s.r.o., VUCHT, a.s., INDUSTRY A PROJECT ENGINEERING s.r.o.

Fotografie z oficiálnej časti odovzdávania motivačných štipendií nájdete TU.