Ústav chemického a environmentálneho inžinierstva
Fakulta chemickej a potravinárskej technológie
Ústav
 
Skip Navigation Links
O ústave
Novinky
História
Telefónny zoznam
Výročné správy
Konferencie a semináre

Novinky

10.9.2014 Stretnutie absolventov chemického inžinierstva
 

V sobotu 6.9.2014 sa uskutočnilo „prvé“ stretnutie absolventov chemického inžinierstva na Železnej studničke. Minuloročné „nulté“ stretnutie bolo poznačené celodenným dažďom, ale pri počte absolventov, ktorí sa zúčastnili, nebol problém skryť sa pod strieškou a vďaka oduševneniu a chuti stretnúť sa, tak možno povedať, že sa vydarilo a dodalo energiu aj na to „prvé“.

Veľmi sme verili, že počasie nesklame. Navyše, naša absolventka, ktorá má v portfóliu SHMÚ, sľúbila, že sa prihovorí. Aj keď to spočiatku vyzeralo, že bez dažďa to nebude, počasie sa umúdrilo a podvečer prišli za takmer slnka aj rodiny s deťmi. Tak sa stretnutie priblížilo tým pôvodným „Dňom procesárov“, keď bývalo detí ako smetí.

Tak ako v „nultom“ ročníku aj teraz organizátori zabezpečili len najnutnejšie, teda gril, uhlie a drevo na oheň a to ostatné si priniesli účastníci. Pretože sú to všetko veľkorysí ľudia, tak bolo všetkého viac ako sa dalo spotrebovať. Veľa bolo aj diskusií, spomienok, nielen na spoločné zážitky ale aj učiteľov, často tých, ktorí už medzi nami nie sú ale „vyryli brázdu“, ktorá v nás zostala. Pretože absolventi chemického inžinierstva pracujú v rôznych oblastiach praktického života, diskusie boli skutočne pestré a niekedy aj prekvapujúce.

Príjemné bolo, že všetci čo prišli si priniesli dobrú náladu (niektorí aj huby), chuť sa stretnúť, zaspomínať si, podeliť sa so svojimi skúsenosťami, či nadviazať kontakt s tými z iných ročníkov, alebo sa jednoducho vidieť s tými „svojimi“. Výsledkom bolo, že všetci sa bavili, tešili sa zo stretnutia a vyjadrili nádej, že takéto akcie budú pokračovať v podobnej, alebo aj inej forme. Organizátori tiež chcú veriť, že stretnutia budú pokračovať, že nájdeme termín, ktorý bude vyhovovať väčšiemu počtu absolventov (veď náš študijný program, aj keď pod inými názvami, má vyše 700 absolventov), a že sa takéto stretnutie stane tradíciou, ktorá nám všetkým nejakým spôsobom prinesie potešenie a úžitok. Nech je heslo: „Procesári všetkých ročníkov spojme sa“ našou motiváciou

Malú foto dokumentáciu nájdete na: http://kchbi.chtf.stuba.sk/pg2014English